معرفی انواع پستانک اونت

معرفی انواع پستانک اونت

ممکن است از روز تولد نوزادتان این دغدغه را داشته باشید که آیا نوزادم را برای آرام شدن به پستانک عادت بدهم یا خیر.
با اینکه پستانک هیچ ارزش تغذیه ای برای کودک ندارد، اما باز هم به مادران توصیه میشود که کودکتان را به پستانک عادت بدهید، چرا که نوزادان به صورت غریزی مستعد مکیدن هر چیزی هستند. انگشت دست یکی از آن چیزها است که برای کودک خیلی دلپذیر است و از لحاظ روحی و عاطفی هم احساس خوبی در درون کودک ایجاد میکند. طبق آخرین نظریه روانشناسان بزرگسالانی که آرامش خاطر دارند، مطمئنآ در کودکی به پستانک عادت داشته اند. در واقع یکی از ملزومات اساسی سیسمونیها پستانک میباشد. انواع برندها، طراحی ها و رنگ بندیهای زیبا برای پستانک وجود دارد، که هنگام خرید خیلی باید به آنها توجه شود.

در اینجا شما را با نکاتی آشنا می کنیم تا در هنگام خرید پستانک مناسب دچار سر درگمی نشوید.
برای خرید یک پستانک خوب و مناسب این نکات را به یاد داشته باشید:
_پستانک مناسب باید سبک باشد،
_قسمت سر پستونک زود خراب نشود ،
_پستانک ساختار اورتودنسی داشته باشد،
_سری سیلیکونی بدون رنگ و بو و مزه داشته باشد،
_دستگیره ای در قسمت پشتی داشته باشد تا هم خود کودک و هم بزرگ سال آن را به راحتی بگیرند،
_روی بدنه سوراخ‌هایی داشته باشد تا در تماس با صورت نوزاد جریان هوا به وجود آید،
_شکل و اندازه آن متناسب با حالت فک و دهان ظریف کودک باشد،
_شکل ظاهری آن به گونه ای باشد که برای قسمت پایین بینی و لپ های کودک مزاحمت ایجاد نکند.

محصولات فیلیپس اونت تا حالا به گوشتان خورده است؟ چیزی در مورد مزایا و ویژگیهای آن میدانید؟ 
شرکت فیلیپس اونت در کشور انگلستان میباشد و تمام محصولات تولیدی آن بر طبق بهترین و جدیدترین تکنولوژیها و اطلاعات و مواد ساخته میشود، تمام محصولات آن در زمینه مراقبت کودک در دنیا شناخته شده و پیشتاز می باشد، محصولات آن مانند انواع وسایل کمکی تغذیه با شیر مادر، وسایل کمکی تغذیه با شیشه، تغذیه کودک نوپا، پستانکها، مونیتور کنترل نوزاد و هدایای نوزاد و کودکان میباشد. شرکت اونت استور در سال ۱۹۴۸ برپا شد و در مدت کوتاهی توانست اسمی جهانی برای خود به دست آورد و اولین شرکتی بو‌د که توانست پستانک و سرشیشه بی بو و بی مزه سیلیکونی را به دنیا عرضه کند. در اوایل سال ۲۰۰۶ شرکت اونت و فیلیپس با هم شراکت جدیدی را آغاز و اسم فیلیپس اونت را برای خود انتخاب کردند.

همانطور که گفتیم پستانک جزو وسایل خیلی کارآمد و به درد بخور برای آرام کردن نوزادان و کودکان میباشد، مهندسین کاربلد این شرکت با در نظر گرفتن تمام نیازها و شرایط ظریف و خاص نوزادان تا کودکان ۲ ساله، اقدام به طراحی و تولید بهترین پستانها کرده اند. با یک سرچ ساده میتوانید متوجه شوید که در بیمارستانهای آمریکا و اروپا اولین پستانکی که به نوزادان داده میشود جزو محصولات این شرکت است. این شرکت چندین نوع پستانک را طراحی و تولید کرده است که هر کدام دارای مشخصات و طراحی خاصی هستند، البته با رعایت اصول مناسب بودن با دهان و فک کودکان. تمام مدلهای پستانک تولیدی این شرکت ارتودنسی کامل هستند، که این باعث می شود هیچ نوع آسیبی به دهان و دندان کودک وارد نشود و حتئ به رشد طبیعی دهان و دندان نیز کمک می‌کند. در ادامه به بررسی و معرفی انواع پستانکهای تولیدی این شرکت خوشنام می‌پردازیم.

فواید استفاده از پستانک
استفاده از پستانک برای نوزاد و مادر فوایدی دارد که به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

پستانک جایگزین مناسبی برای کودکانی است که مادرانشان مشکلات پوستی و یا ناراحتی‌های دیگری دارند که آنها را از شیر دادن باز می‌دارد.
یکی دیگر از مزایای استفاده از پستانک، پرت کردن حواس کودک و تسکین درد او به خصوص در هنگام مراجعات پزشکی و یا واکسن زدن است.
استفاده از پستانک، خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) را کم می‌کند. البته این موضوع تاکنون به طور علمی اثبات نشده است.
هنگام تغییرات فشار هوا در هواپیما، پستانک وسیله‌ خوبی برای افزایش تحمل کودک در مقابل گوش درد است.
جایگزین خوبی برای کودکانی است که از مکیدن خسته نمی‌شوند و می‌تواند جلوی عادت مکیدن انگشت را نیز بگیرد.
به تحمل دل دردهای کودک و تسکین ناراحتی‌ ناشی از ریفلاکس و یا کولیک کمک می‌کند.
برای نوزادان نارس بسیار مفید است و باعث می‌شود که آنها سریع‌تر به وزن نرمال برسند.
باعث کاهش آلرژی و قوی‌تر شدن سیستم ایمنی بدن کودکان می‌شود.
التیام مناسبی برای زمانی است که کودک در حال دندان درآوردن است.
برای کودکانی که بی‌دلیل گریه می‌کنند و بیشتر ناآرام اند، بسیار مفید است.

 

 

معایب استفاده از پستانک

اگر در زمان گرسنگی به کودک داده شود، ممکن است او را دچار سیری کاذب کند.
باعث می‌شود کودک بین سینه مادر و پستانک نتواند انتخاب درستی داشته باشد و در نهایت شیر خوردن او دچار اختلال شود.
استفاده از آن قبل از ۳ ماهگی، به‌خاطر کمتر مکیدن پستان مادر، باعث کاهش تولید شیر مادر می‌شود.
پستانک می‌تواند کودک را وابسته کند، به خصوص زمانی که از آن برای کمک به خوابیدن استفاده می‌کنید.
اگر نوزاد، عادت پستانک‌خوری را تا حدود ۶ ماهگی رها نکند ممکن است دچار ناهنجاری‌های دندانی شود.
ممکن است باعث افزایش مشکلات گوارشی ‌شود.
ممکن است باعث ورود عوامل بیماری‌زا به بدن نوزاد ‌شود؛ خصوصا اگر بهداشت آن به خوبی رعایت نشود.
در مواردی ممکن است باعث تأخیر در حرف زدن کودک شود.
ممکن است باعث افزایش ریسک گوش درد یا عفونت گوش میانی شود.

نوع اول: پستانک اُلترا ایر(ultra air):
پستانک اُلترا ایر جدیدترین محصول شرکت است که تمام معیارهای استاندارد در این زمینه را دارد، کاملاً ارتودنسی میباشد و معیارهای استاندارد جهانی را از آن خود کرده است، سری نرم، انعطاف پذیر و سیلیکونی آن میتواند لذت مکیدن را در نوزادان و کودکان چندین برابر کند، در 90% موارد از طرف کودک قبول شده است، بر روی بدنه این پستانک ۴ سوراخ وجود دارد که مانع از تعریق کودک میشود و هوا به راحتی رفت و آمد میکند و برای کودکانی که پوست حساسی دارند بهترین گزینه می‌باشد. لازم به گفتن است که پستانک اُلترا ایر این شرکت خود شامل چندین نوع است که آنها را هم به شما معرفی میکنیم:
۱_اُلترا ایر هپی(happy): این محصول مختص نوزادان از بدو تولد تا ۶ ماهگی می‌باشد، در این سن نوزاد نیاز شدید به مکیدن دارد، چرا که با دهان دنیا را می‌شناسد، سری سیلیکونی آن مناسب شرایط ظریف دهان نوزاد طراحی شده، بر روی آن آی لاو ماما و آی لاو پاپا با طراحی زیبا و کودکانه ای وجود دارد.
۲_اُلترا ایر حیوانات: مشخصه اصلی این محصول طراحی زیبای شکل حیواناتی مانند فیل، پنگوئن، زرافه و گربه بر روی آن است، آنرا برای کودکان ۶ تا ۱۸ ماه تهیه کرده است تا از مکیدن پستانکی به این حجم از انعطاف و نرمی و استاندارد با شکل دهان، لذتی دو برابر ببرند.
۳_اُلترا ایر طرحدار: در این نوع، انواع و اقسام طرحها بر روی آن به زیبایی و حالتی کودکانه وجود دارد، که بسیار رنگارنگ و شاد می‌باشند، مناسب برای ۶ تا ۱۸ ماه است، نرمی و انعطاف قسمت سیلیکونی سری آن دو برابر نوع قبلی است که باعث به وجود آمدن لذت مکیدن دوبرابر در کودک میشود.
۴_اُلترا ایر نایت تایم(شب تاب): رنگ استفاده شده در این نوع فیروزه‌ای و صورتی است، اما فرق اصلی آنها در تاریکی مشخص میشود، چرا که با جذب نور، به محض تاریک شدن حالت شب تاب به خود میگیرد که باعث لذت، آرام و سرگرم شدن نوزاد میشود، این نوع مناسب نوزاد تا ۶ ماه می‌باشد.
۵_اُلترا ایر بادامی: این نوع از پستانک با وجود ویژگی ارتودنسی، اما شکلی متقارن دارد، به شکل بند اول انگشت میباشد، در کل این پستانک از هر دو طرف به دهان گذاشته میشود، شکل سینه مادر در دهان کودک میباشد و مناسب نوزاد صفر تا ۶ ماهه است.

نوع دوم:اُلترا سافت(ultra soft): این نوع از محصول شامل چهار رنگ پستانک زرد، آبی، سرخابی و صورتی است که رنگ پاستیلی دارند و مناسب صفر تا ۶ ماهگی هستند، شکل سری سیلیکونی و ارتودنسی آن کاملا با در نظر گرفتن داخل دهان نوزادان طراحی شده است و همگام با فرم گونه و لُپ طراحی شده و تمام اجزا آن منعطف و نرم میباشد.

نوع سوم مینی: مینی که به معنای کوچک می‌باشد از طراحی بسیار ظریفی برخوردار است که مناسب نوزاد از بدو تولد تا ۲ ماهگی است، نسبت به سایر پستانکها اندازه ای کوچک دارد و مناسب نوزادانی که زودتر از وقت خود و یا با وزن کمی به دنیا می‌آیند، می‌باشد.

نوع چهارم نچرال یا طبیعی(natural): این محصول دارای بدنه ای کوچک و سبک است، مناسب نوزادان تازه متولد تا ۴ ماهه می‌باشد، به علاوه ارتودنسی بودن، سری سیلیکونی و فوق نرم آن مناسب حالت طبیعی دهان و فک ظریف و کوچک نوزاد طراحی شده است.

نوع پنجم سوتی: جالبترین نوع پستانک این برند، سوتی آن می‌باشد، سری سیلیکونی آن شکل بادامی دارد، مناسب نوزاد تا ۲ ماهگی است اما تفاوت جالب این نوع، صدای سوت ظریف آن است که با مکیدن نوزاد به وجود می آید، این خاصیت مناسب کودکان ناآرام و دارای کولیک خفیف و حتئ شدید می‌باشد و به راحتی میتواند باعث آرام شدن آنان شود.

تمام‌ پستانکهای تولیدی شرکت فیلیپس اونت دارای در پوش محافظ و باکس نگه داری می‌باشند تا در زمانهایی که استفاده نمیشوند به راحتی و با رعایت بهداشت کامل آنها را نگه داری کنید. در ضمن تمام اجزای محصولات فاقد BPA هستند، تا شما والدین گرامی کوچکترین نگرانی در رابطه با استفاده از آن نداشته باشید.

Roaj@Sismooni
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *